Spółki Skarbu Państwa włączają się w pomoc dla obywateli Ukrainy

Wicepremier Jacek Sasin poprosił spółki Skarbu Państwa o włączenie się w pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy w obawie przed wojną przyjechali do Polski. Podkreślił też, że nasi ukraińscy sąsiedzi potrzebują dzisiaj realnego wsparcia.

• Pomoc dla obywateli Ukrainy będzie koordynowana przez zespół ds. programu Synergia, którego koordynatorem jest Łukasz Turkowski.
  • Piątek jest drugim dniem inwazji Rosji na Ukrainę. Nad ranem Kijów znalazł się pod ciężkim ostrzałem rakietowym prowadzonym przez Rosjan. Ukraina potrzebuje dzisiaj realnego wsparcia.
Fot. Foto.Sports

„Brutalny reżim Putina sprawił, że ludzie tracą dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa.Nasi ukraińscy sąsiedzi potrzebują dzisiaj realnego wsparcia. Poprosiłem spółki Skarbu Państwa o włączenie się w pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy w obawie przed wojną przyjechali do Polski” – zaapelował wicepremier Jacek Sasin na Twitterze.

Pomoc będzie koordynowana przez zespół ds. programu Synergia, którego koordynatorem jest Łukasz Turkowski.

Jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej dostępne są pod numerem infolinii Urzędu do Spraw Cudzoziemców: +48 47 721 75 75. Działa też specjalna infolinia dla polskich obywateli oraz posiadaczy Karty Polaka przebywających na Ukrainie: +48 22 523 88 80.