Coca-Cola HBC zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu dostaw do 2040 r.

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Coca-Cola HBC 12 października ogłosiła swoje zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu dostaw do 2040 roku.

  • Do 2050 r. zainwestuje 250 mln euro w inicjatywy na rzecz ograniczenia emisji.
  • Koncern wdroży program „Green Fleet” (Zielona flota) w celu przejścia na alternatywne rozwiązania transportowe o niskiej lub zerowej emisji dwutlenku węgla.


Coca-Cola HBC 12 października ogłosiła swoje zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu dostaw do 2040 roku.

Do 2030 roku koncern zredukuje emisje w łańcuchu wartości (podzielonym na zakresy 1, 2 i 3) o 25 procent, jak również podkreśla dalszą 50-procentową redukcję w kolejnej dekadzie.

To zobowiązanie jest ostatecznym celem podróży, którą rozpoczęliśmy wiele lat temu. Jest to w pełni zgodne z naszym celem wspierania rozwoju społeczno-gospodarczego społeczności, w których jesteśmy obecni, oraz coraz większego zmniejszania naszego wpływu na środowisko. Choć nie znamy jeszcze wszystkich odpowiedzi, nasz plan, dotychczasowe osiągnięcia i filozofia partnerstwa dają nam pewność, że uda nam się zrealizować nasze cele.


Zoran Bogdanovic, dyrektor generalny Coca-Cola HBC

W celu osiągnięcia zerowej emisji, koncern zaplanował listę konkretnych działań:

  • Do 2050 r. zainwestuje 250 mln euro w inicjatywy na rzecz ograniczenia emisji.
  • Będzie kontynuować proces dekarbonizacji swoich bezpośrednich działań poprzez przejście na 100% odnawialną energię elektryczną i niskoemisyjne źródła energii poprzez ciągłe ulepszenia i innowacje.
  • Szybciej wdroży opakowania cyrkularne, niskoemisyjne (w tym rPET) i wielokrotnego użytku, a także opakowania do wielokrotnego napełniania oraz usunie tworzywa sztuczne z opakowań zbiorczych.
  • Wyposaży klientów w energooszczędne, przyjazne dla środowiska lodówki.
  • Zmniejszy odsetek emisji związanej z surowcami z produkcji rolnej.
  • Wdroży program „Green Fleet” (Zielona flota) w celu przejścia na alternatywne rozwiązania transportowe o niskiej lub zerowej emisji dwutlenku węgla.