Jak HP wywoła wstrząs na rynku opakowań?

Podziel się tym wpisem:

Z pomocą druku 3D firma HP chce zrewolucjonizować branżę opakowań, a co ważniejsze, uczynić ją bardziej zrównoważoną. Pierwszym krokiem w tym kierunku było wprowadzenie rozwiązania Molded Fiber Tooling Solution z obsługą technologii AM, które ma na celu szybsze i tańsze wprowadzanie na rynek produktów opartych na włóknach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Teraz HP ogłosiło również przejęcie firmy Choose Packaging.

Ta firma, mieszcząca się w Edynburgu, specjalizuje się w przetwarzaniu papieru z recyklingu na butelki do napojów, które nie zawierają plastiku. Dzięki opatentowanej technologii Choose oferuje prawdziwą alternatywę dla plastikowych pojemników. Współpracuje z wieloma dużymi światowymi korporacjami, takimi jak Henkel, Malibu Rum i Accolade Wines, wiodącą firmą, której 50 marek obejmuje Hardys, Banrock Station i Grant Burge.

– To przejęcie jest doskonałym przykładem na to, że nadal wzmacniamy nasze możliwości w tak atrakcyjnych sektorach, jak zrównoważone opakowania, jednocześnie przyczyniając się do realizacji szerszych celów HP w zakresie zrównoważonego rozwoju – powiedział Savi Baveja, dyrektor ds. strategii HP Inc.

Według własnych deklaracji, HP jest dobrze przygotowane do przejęcia wartego 10 miliardów dolarów rynku zrównoważonych opakowań opartych na włóknach. Integrując Choose ze swoją działalnością w zakresie personalizacji i druku 3D, firma zamierza skoncentrować się na zwiększaniu skali swojej technologii i zasięgu działania wśród klientów, aby w ten sposób zdobyć większą część dostępnego rynku.

Źródło: https://zielonagospodarka.pl/6859

Fot. choosepackaging.co.uk