EkspertMaciej Głowacki

Maciej Głowacki

Maciej Głowacki

Absolwent Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jeden z twórców strategii rozwoju miasta Łodzi opartej na budowie klastrów. Prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w latach 2010 – 2013. Od ponad 15 lat związany z rynkiem inwestycji kapitałowych i infrastrukturalnych.
Doradza w zakresie tworzenia modeli biznesowych, finansowych, ram formalno – prawnych dla przedsięwzięć budowlanych i inwestycyjnych. Wspiera klientów tworząc całą niezbędną dokumentację, począwszy od prospektów inwestycyjnych i analiz due dilligance, a kończąc na koordynacji pozyskiwania niezbędnych pozwoleń. Pomaga w procesie lokalizacji i realizacji inwestycji wielu firm produkcyjnych i magazynowych tak w Polsce, jak i na całym świecie. Realizuje projekty dla developerów, prywatnych posiadaczy kapitału, jak i dla rozpoznawalnych, światowych funduszy inwestycyjnych. W swojej pracy stawia na kompleksowe świadczenie swoich usług od identyfikacji możliwości inwestycyjnych, aż do ich końcowej realizacji. Reprezentuje najemców powierzchni magazynowych a także developerów podczas poszukiwania klientów. Potrafi połączyć pomysł z zewnętrznym kapitałem, na jego realizację. Zrealizował projekty o łącznej wartości przekraczającej 1,2 miliarda złotych.
Zajmuje się także przygotowaniem oraz tworzeniem strategicznych dokumentów rozwojowych tak dla podmiotów publicznych, jak i prywatnych. Pasjonat nowych technologii i programowania.