Grupa Orlen złożyła wnioski o przyznanie 7 koncesji na budowę farm wiatrowych na Bałtyku

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Grupa Orlen złożyła wnioski o przyznanie 7 nowych koncesji na budowę farm wiatrowych na Bałtyku, a po uruchomieniu kolejnego etapu procedury administracyjnej, będzie wnioskowała o przyznanie pozostałych 4 koncesji na tym obszarze – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Łączna moc możliwa do uzyskania na obszarach objętych złożonymi wnioskami szacowana jest na ok. 7 GW. 

  • Strategia Grupy Orlen do 2030 roku zakłada, że kluczowym obszarem rozwoju będzie energetyka oparta głównie o odnawialne źródła energii.
  • Orlen podał, że do końca dekady na inwestycje w nowoczesną energetykę, w tym na projekty offshore wind, przeznaczy 47 mld zł.

Strategia Grupy Orlen do 2030 roku zakłada, że kluczowym obszarem rozwoju będzie energetyka oparta głównie o odnawialne źródła energii. Plany dotyczące budowy nisko- i zeroemisyjnych mocy energetycznych opieramy na najbardziej efektywnych technologiach, umożliwiających modernizację tego segmentu działalności. Dlatego chcemy inwestować w morskie farmy wiatrowe, które stanowią jeden z najważniejszych kierunków rozwoju nie tylko naszego koncernu, ale i całej polskiej gospodarki. – powiedział prezes Daniel Obajtek.  

Grupa Orlen, dzięki wiedzy i odpowiednim zasobom, chce być liderem w procesie rozwoju morskich farm wiatrowych. Orlen wnioskując o jak największą liczbę koncesji, chce wykorzystać efekt skali, który umożliwi udział biznesowy i maksymalizację wkładu polskich przedsiębiorców w łańcuch wartości dla morskich elektrowni wiatrowych. 

Orlen podał, że do końca dekady na inwestycje w nowoczesną energetykę, w tym na projekty offshore wind, przeznaczy 47 mld zł.