W ramach inicjacji projektu o tematyce niemarnowania żywności wspólnie z Bank Żywności w Olsztynie i Kuźnią Społeczną w Olsztynie organizujemy webinarium:”Jak ograniczyć marnotrawstwo żywności w gastronomii? Racjonalne gospodarowanie zasobami.”
23 września
START: 9.00
Transmisja live na naszym FB: https://fb.watch/8bVnBtH3em/
AGENDA:
9.00
Powitanie uczestników, przedstawienie gości oraz tematu spotkania.9.05
Rola Banku Żywności w Olsztynie w procesie ograniczania strat oraz przeciwdziałania marnotrawstwu żywności -Marek Borowski Prezes Banku Żywności w Olsztynie.9.10
Marnotrawstwo żywności w gastronomii – skala, przyczyny, możliwości ograniczenia- dr inż. Marzena Tomaszewska Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW9.25
Kierunki rozwoju sektora HoReCa a racjonalne gospodarowanie żywnością.
Dyskusja z udziałem zaproszonych gości.
Prelegenci:
Beata Bilska – dr hab. inż. technologii żywności i żywienia w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW, której zainteresowania naukowe koncentrują się wokół projektowania technologicznego systemów produkcji żywności.
Marzena Tomaszewska – dr inż. technologii żywności i żywienia w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW, zainteresowana w szczególności technologią produkcji potraw o wydłużonej trwałości.
Jagna Niedzielska – kucharka, doradca kulinarny, miłośniczka i propagatorka nurtu zero waste w kulinariach. Prowadzi liczne warsztaty, promujące ideę niemarnowania żywności – m.in. w warszawskim studiu Cook Up. Odbyła staż w pionierskich restauracjach zero waste – Silo w Brighton oraz w Nolla w Helsinkach. Autorka książki „Bez resztek. Kuchnia Zero Waste, czyli nie wyrzucaj pieniędzy i jedzenia”. Prowadzi program “Kuchnia bez resztek” oraz współprowadząca program „Widelcem po mapie” na kanale Kuchnia +.
Maciej Maciejewski – olsztyński kucharz, specjalista kuchni ZERO WASTE, miłośnik eko-produktów i lokalnych dostawców, a także… znawca i miłośnik włoskich smaków! W swojej kuchni stawia na naturalne produkty, łącząc je w niecodzienne smaki. Prowadzący warsztaty, podczas których uczy jak gotować, by nie marnować.
Ewa Duszkiewicz – właścicielka restauracji, blogerka, pasjonatka dobrego jedzenia. Zafascynowana kuchnią i kulturą Bliskiego Wschodu. Po 13 latach życia wMonachium realizuje się zawodowo w Polsce organizując eventy kulinarne. Urodzona manager(ka), otwarta, pozytywna, lubiąca działać. Zdecydowana wyznawczyni „pozytywnego egoizmu”.
Ewa Rzeszowska – project manager w EIT Food (Europejski Instytut Innowacji i Technologii działający w obszarze żywności). W swojej pracy koncentruje się na projektach i produktach związanych z żywnością. Jest na bieżąco z trendami i innowacjami w branży spożywczej i pracuje nad stworzeniem bardziej zrównoważonego i zdrowego systemu żywnościowego.
Marek Borowski – inicjator i założyciel Banku Żywności w Olsztynie, od początku tj. 2000 r. pełni funkcję jego Prezesa, przez 19 lat kierował Federacja Polskich Banków Żywności w Polsce, obecnie pełnomocnik Zarządu FPBŻ ds. strategii i rozwoju, które odgrywają ważną rolę w systemie pomocy społecznej w Polsce.i).
Zapraszamy !!!