Fundacja GreenLab partnerem światowej konferencji „Climate Law and Governance Day 2021”

Podziel się tym wpisem:

Fundacja GreenLab została partnerem światowej konferencji „Climate Law and Governance Day 2021” organizowanej w ramach szczytu klimatycznego COP26 w Glasgow. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się również w formule online w dniu 5 listopada 2021 r. na Uniwersytecie w Glasgow.

„Climate Law and Governance Day 2021” to 16 sesji prowadzonych przez organizacje międzynarodowe, delegacje krajowe, fundacje, stowarzyszenia i firmy prawnicze, wydziały prawa i wiele innych wiodących podmiotów zajmujących się prawem klimatycznym i zarządzaniem. Spotkają się one, aby podzielić się pomysłami i innowacjami, które przyczynią się rozwiązaniu problemu dotyczącego zmian klimatu i wdrażania porozumienia paryskiego.

Podczas wydarzenie odbędzie się sesja ekspercka „Advancing the Just Transition through Law & Science Three Years from COP24”, w której udział weźmie ekspert z Fundacji GreenLab, adw. Magdalena Stryja, a także m.in. dr Michał Kurtyka (były Minister Klimatu i Środowiska), dr Anna Budzanowska (była Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego & Wiceminister Edukacji i Nauki / Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), prof. Aleksander Nawrat (Pełnomocnik Ministra Klimatu i Środowiska ds. Badań, Rozwoju i Polityki Naukowej), prof. Rajko Knez (Prezes Trybunału Konstytucyjnego Republiki Słowenii), prof. Maciej Chorowski (Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska) oraz dr inż. Wojciech Kamieniecki (Dyrektor Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). W trakcie panelu eksperci poruszą temat dekarbonizacji polskiej energetyki, roli władzy sądowniczej w ochronie środowiska i przyrody oraz poszukają rozwiązań jak przyspieszyć działania na rzecz klimatu. Gospodarzami sesji są Fundacja GreenLab, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Rada Adwokacka w Katowicach oraz Centre for International Sustainable Development Law.

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z pełnym programem „Climate Law and Governance Day 2021”!

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na „Climate Law and Governance Day 2021”!