Wielka Brytania chce stać się światowym liderem pływających farm wiatrowych

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Brytyjski rząd przeznaczy prawie 32 miliony funtów (42 miliony dolarów) na sfinansowanie rozwoju pływających farm wiatrowych na morzu, aby zmniejszyć swoją zależność od gazu, którego cena gwałtownie wzrosła. 


Rząd Wielkiej Brytanii oświadczył, że 31,6 miliona funtów finansowania zostanie uzupełnione o kolejne 30 milionów funtów z przemysłu, aby przyspieszyć rozwój energii odnawialnej. 

Pływające farmy wiatrowe, które mogą być rozmieszczane na głębszych wodach niż konwencjonalne turbiny, to nowa technologia o znacznie wyższych kosztach niż projekty mocowane na dnie morskim, ale oczekuje się, że koszty te spadną, ponieważ uruchamianych zostaje coraz więcej farm.  

Rząd powiedział, że 11 projektów otrzyma fundusze na opracowanie nowych technologii, które umożliwią lokalizację turbin w najbardziej wietrznych częściach mórz Wielkiej Brytanii, ponieważ chce stać się światowym liderem w dziedzinie pływających farm wiatrowych. 

Te innowacyjne projekty pomogą nam w dalszym i szybszym rozwoju energetyki odnawialnej w całej Wielkiej Brytanii oraz pomogą zmniejszyć naszą ekspozycję na niestabilne globalne ceny gazu – powiedział brytyjski minister energii Greg Hands.