[WEBINARIUM] Podsumowanie „Rynek R&D w Polsce”.

Podziel się tym wpisem:

W dniu 6 grudnia 2023 roku odbył się webinar, który został zorganizowany przez Łódzki Dom Biznesu przy współpracy z R&D Hub Fundacja, zatytułowany „Rynek R&D w Polsce”. Jego celem było rzucenie światła na synergiczny potencjał biznesu i nauki we wspólnym kształtowaniu postępów w wielu dziedzinach, a także dyskusja z uczestnikami na temat rynku R&D w Polsce.

W trakcie webinaru poruszono trzy tematy:

  • Słabe sygnały jako metoda foresight: Odkryj subtelne, ale potężne wskaźniki, które mogą kierować naszym strategicznym planowaniem i przewidywać przyszłe trendy w technologii.
  • Współpraca nauki i biznesu – bariery i wyzwania: Weź udział w dyskusji na temat przeszkód i trudności w dostosowaniu badań naukowych do celów biznesowych oraz poznaj pomysły na pokonywanie tych wyzwań.
  • Efektywne wdrażanie innowacji: Poznaj najlepsze praktyki współpracy między społecznością naukową a przedsiębiorstwami w celu napędzania innowacji technologicznych i rozwoju oprogramowania. Przykład projektu „AnnA – Wirtualny Dom Opieki”.

Ekspertami byli:

  • dr Maciej Kokotek, Łódzki Dom Biznesu sp. z o.o.
  • dr inż. Przemysław Sękalski,  Politechnika Łódzka, Centrum Technologii Informatycznych CEO
    w Inn4U, Smart Soft Solutions sp. z o.o.
  • Remigiusz Danych CEO w GlobalRnD i Advanced Industrial Electronic Systems sp. z o.o.

Webinar nie tylko dostarczył cennej wiedzy, ale także był okazją do nawiązywania kontaktów z ekspertami branżowymi i liderami biznesu, którzy podzielają pasję do innowacji i wdrażania ich w życie.

Eksperci oraz uczestniczy webinarium zgodnie potwierdzili słuszność idei utworzenia w Polsce Platformy Wymiany Usług Innowacyjnych oraz Rozwojowych, która w przyszłości może przyczynić się do rozwoju innowacyjności w Polsce.