Rafako i Tauron wracają do rozmów – złożyły wniosek o wznowienie mediacji

Podziel się tym wpisem:

Rafako i Tauron Nowe Jaworzno z Grupy TAURON chcą wznowienia mediacji, których celem jest wypracowanie porozumienia dotyczącego naprawy bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno III.

  • Spółki skierowały wspólny wniosek do Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej o wznowienie mediacji.
  • Rafako oddało blok do eksploatacji niespełna rok temu, a 11 czerwca doszło do usterki, która nie została dotąd usunięta. Termin zakończenia naprawy wyznaczono na 25 lutego.


Spółki skierowały wspólny wniosek do Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej o wznowienie mediacji w odniesieniu do umowy na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II.

Spółka zależna Rafako E003B7 razem z ze spółką zależną Tauronu Nowe Jaworzno Grupa Tauron skierowały wspólny wniosek o wznowienie mediacji pomiędzy spółkami.

– poinformowało Rafako w komunikacie.

Rafako jest wykonawcą bloku 910 MW w Jaworznie, należącego do Tauronu, który wymaga naprawy. Pod koniec września Rafako podało, że skierowało do sądu polubownego przy Prokuratorii Generalnej RP wniosek o zakończenie mediacji z Tauronem. Rafako oddało blok do eksploatacji niespełna rok temu, a 11 czerwca doszło do usterki, która nie została dotąd usunięta. Termin zakończenia naprawy wyznaczono na 25 lutego.

Niespodziewanie na początku października, Polimex Mostostal i fundusz z grupy PFR TFI wyraziły zainteresowane kupnem akcji Rafako. Spółka Nowe Jaworzno Grupa Tauron ma być inwestorem pasywnym. Strony podpisały wówczas list intencyjny w tej sprawie, a informacja o powrocie do mediacji to znak poprawy atmosfery między Rafako i Tauronem.

Źródło: Parkiet