JinkoSolar ustanawia nowy rekord wydajności monokrystalicznego ogniwa fotowoltaicznego

Podziel się tym wpisem:

Autor: Zespół GreenLab

Chiński producent ogniw i paneli fotowoltaicznych JinkoSolar ustanowił kolejny rekord świata pod względem wydajności ogniw słonecznych typu N. Dzięki swojej technologii TOPCon, tym razem podniósł go do 25,4%. 

  • Nowy rekord świata został potwierdzony przez naukowców z instytutu JET w Japonii.
  • JinkoSolar należy do największych na świecie producentów ogniw i modułów fotowoltaicznych, który skupia się na rozwoju technologii monokrystalicznej.

Fot: JinkoSolar


Kluczem do osiągnięcia tego celu był proces uwodornienia opracowany przez Jinko we współpracy z partnerami badawczo-rozwojowymi, obok ultracienkiej metalizacji, zaawansowanego procesu dyfuzji i różnych ulepszeń materiałowych.

To duży kamień milowy w naszych możliwościach badawczo-rozwojowych, aby czysta energia była przystępna i zrównoważona dla wszystkich – skomentował dyrektor ds. technologii Jinkosolar, Hao Jin – Będziemy nadal przewodzić dzięki innowacyjnym produktom i rozwiązaniom, które oferujemy naszym globalnym klientom, którzy polegają na nas w zakresie naszej przełomowej technologii i niezawodnego łańcucha dostaw.

JinkoSolar należy do największych na świecie producentów ogniw i modułów fotowoltaicznych, który skupia się na rozwoju technologii monokrystalicznej.

JinkoSolar w 2020 roku był drugim największym na świecie producentem paneli fotowoltaicznych pod względem sprzedaży. Wyniosła ona 18,7 GW, co oznaczało wzrost o ponad 31 proc. w stosunku do sprzedaży z 2019 r. Więcej paneli fotowoltaicznych – o mocy aż 24,5 GW – sprzedał tylko Longi Solar.